Archiwum: 2007/08   2008/09    2009/10   2010/11   2011/12   2012/13                                                                   2013/14    2014/15    2015/16    2016/17

ROK SZKOLNY 2017/2018

17 listopada 2017

Uczniowie klas szóstych i siódmych obejrzeli dziś przedstawienie "W środku miasta" w teatrze Piccolo.

15 listopada 2017

zapewniła Pani Aneta Kosińska. Było bardzo kolorowo i słodko. Dziękujemy!

7 listopada 2017

Klasy II a i II b odbyły wycieczkę do Muzeum Niepodległości. Na
zajęciach miały okazję poznać historię Polski i założenia Święta
Niepodległości. Zwiedzając muzeum zapoznały się również z postacią
Józefa Piłsudskiego.

18 października 2017

W dniu dzisiejszym uczniowie wszystkich klas oglądali przedstawienia Teatru Profilaktycznego. Młodsze klasy obejrzały przedstawienie pt. "Na końcu świata. Przygody małego pirata."

17, 24 października 2017

Klasy II a i II b zwiedzały wnętrze najstarszej łódzkiej apteki. W
Muzeum Farmacji dzieci miały okazję same rozbić czopki, pigułki oraz
przeprowadzać doświadczenia z wodą. Pamiętaj, dbaj o zdrowie!

17 października 2017

Uczniowie klasy Ia brali udział w projekcie "Internetowy teatr TVP dla szkół". Tym razem  korzystając ze szkolnego Kina Kotłownia najmłodsi uczniowie mogli obejrzeć na żywo spektakl "Księga Dżungli" wystawiony w Teatrze Arlekin w Łodzi.

11 paździerika 2017

11 października 2017r. uczniowie klas 4a, 4b, 4c wybrali się wycieczkę do Wrocławia. Najpierw uczniowie pod opieką P. Renaty - naszej przewodniczki spacerowali po Starym Mieście szukając krasnali. Potem zobaczyli Katedrę, budynki Uniwersytetu Wrocławskiego, kamienice Jaś i Małgosia, Halę Targową, przeszli przez Most Zakochanych i kupili pamiątki.
Druga część dnia była przeznaczona na wizytę w Afrykarium. Największe wrażenie zrobiły na uczniach pływające nad głowami rekiny oraz płaszczki. Niesamowitym przeżyciem było także zobaczenie pingwinów oraz ogromnych hipopotamów.
Pogoda dopisała. Wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni, bo wycieczka chociaż krótka, była bardzo ciekawa.
Już planujemy następną…

Tego samego dnia na wycieczkę wybrali sie również starsi uczniowie. Klasy 6a, 6b i 7b, wraz z przawodnikiem zwiedzili Stare Miasto, Zamek Królewski, Grób Nieznanego Żołnierza. Mnóstwo emocji było również na Stadionie Narodowym oraz w Centrum Nauki Kopernik.

6 października 2017

W klasie II b odbyły się warsztaty plastyczne - "Kasztanowe ludziki".
Materiały i prowadzenie zapewnili Państwo Joachimiakowie. Dziękujemy!

4 października 2017

4 października uczniowie klasy 5b odwiedzili Warszawę. Dzieci zwiedziły Katedre Św.Jana Chrzciciela, Stary Rynek, Łazienki, Stadion Narodowy i Centrum Nauki Kopernik.

Klasa II b uczestniczyła w wycieczce do parku "Zdrowie" - "Drzewo - mój
przyjaciel". Jesienny spacer i badanie wybranego drzewa przysporzyło
dzieciom wiele radości i wiedzy. Wycieczkę zorganizowali wraz z
przygotowaniem materiałów rodzice ucznia Państwo Joachimiakowie. Dziękujemy!

3 października 2017

Uczniowie klasy 3a uczestniczyli dziś w projekcji bajki " Niesamowite historie Koyaa" oraz w warsztatach tworzenia filmów animowanych metodą poklatkową w ramach Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Animacji. Dzieci tworzyły projekt i na podstawie niego zrobili własne postacie które występowały w bajce.

21 września 2017

Dzisiaj uczniowie klasy 3d wraz z funkcjonariuszami wydziału drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi uczyły pieszych przechodzić przez pasy.

1 września 2017

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły, wypoczęci i z uśmiechem
na twarzy, rozpoczęli rok szkolny. Wierszem i piosenką powitano uczniów, a szczególnie ciepło pierwszoklasistów, którzy po raz pierwszy wkroczyli w mury naszej szkoły. Dyrektor życzył uczniom, by nauka sprawiała wiele radości i satysfakcji, a piątki i szóstki często gościły we wszystkich dzienniczkach.

Najlepsza szkoła podstawowa w Łodzi